Volný čas

Díky svému výhodnému umístění Autokempu mohou naši hosté uskutečnit nespočet výletů do okolní přírody, ale také za kulturou a památkami města. Vše je dostupné městskou hromadnou dopravou s maximálně jedním přestupem. Zastávka MHD je pár metrů od hlavního vchodu Autokempu s výborným spojením.

Liberec je oblíbeným turistickým centrem. Malebné domy obklopující náměstí z něj učinily architektonickou perlu severu Čech. Za shlédnutí stojí především radnice postavená za pět let v novorenesančním stylu a dokončená v roce 1893. Za budovou radnice se nachází Divadlo F. X. Šaldy z roku 1893. Zlaté jádro města pak tvoří budovy spořitelny, Severočeského muzea a obchodní komory z let 1901 – 02. Významnou památkou je také liberecký zámek, nejstaršími dochovanými stavbami jsou pak tzv. Valdštejnské domky ve Větrné ulici, které pochází z let 1678–1681. Kromě zámku se na Zámeckém kopci (375 m n. m.) nachází zřícena hradu Hamrštejn. V údolí Harcovského potoka se nachází novorenesanční bývalé sídlo rodiny textilných průmyslníků Liebiegů z roku 1897, tzv. Liebiegův zámeček. Naopak u městského zámku je možné navštívit Liebiegovu vilu, postavenou taktéž v novorenesačním slohu mezi roky 1871 a 1872, kde se dnes nachází Oblastní galerie.

Liberec se také může pochlubit nejstarší ZOO v ČR, kde můžete vidět více než 170 druhů zvířat. Další chlouba je Botanická zahrada Liberec, nejstarší s nejrozsáhlejší sbírkou exotických rostlin v ČR.

Zábavu pro celou rodinu zajistí Centrum Babylon. Plocha 30 000 m2 nabízí kryté Nákupní městečko, Wellness centrum, IQ park, Aquapark, Lunapark, Bowling, Laser game, Labyrint a spousty dalších služeb.

Hned vedle Centra Babylon se nachází areál IQ LANDIA, což je větší a náročnější verze IQ parku.

Příznivci divadelních představení mohou prožít pěkný večer v honosné budově divadla F.X.Šaldy, ve kterém účinkují tři soubory: opera, balet a činohra.

Při návštěvě Liberce doporučujeme také navštívit Ještěd, hlavní dominantu Liberce, na jejímž vrcholu je známý televizní vysílač v technicistním architektonickém stylu, v dolní části vysílače je umístěn hotel a restaurace. Zde se nabízí možnost celodenního výletu do přírody kabinovou nebo sedačkovou lanovkou, ale i pěšky po velkém množství turistických i cyklistických tras. Odvážlivci si mohou půjčit sjezdová kola, nebo terénní koloběžky a vyzkoušet jízdu z Ještědského hřebene. V zimní sezóně slouží návštěvníkům Ještědu 12 sjezdových tratí pro začátečníky i náročnější lyžaře, 6 lyžařských vleků, 3 sedačkové lanovky a visutá lanová dráha, dále středisko skokanských můstků.

Bedřichov, malebnou část Jizerských hor se spoustou cyklistických i turistických tras. V zimním období je zde připraveno 17 km sjezdovek, 22 vleků, 1 lanová dráha, Pro běžkaře zde začíná nástupní místo Jizerské magistrály o celkové délce přes 170 km.

V nedalekém Janově nad Nisou mohou návštěvníci všech věkových kategorií zažít vzrušující zážitek na bobové dráze o celkové délce 900 m + 270 m vlek, s 22 zatáčkami, s 78m převýšením. Raritou této bobové dráhy je karusel, ve kterém se bob otočí o 450 stupňů. 

Okrajová část Liberce Machnín nabízí v turistické jízdárně základní výcvik na koni a vyjížďky po okolí Machnína a Liberce. Pro zkušenější jezdce lze domluvit vícehodinový výlet. Příznivci zimních sportů si mohou vyzkoušet skijoring (jízda na lyžích tažených koněm), pokud si ale přinesou vlastní lyže.
                                                                                                                                                                              
Milovníci golfu v Liberci najdou hned dvě golfová hřiště – v městské části Machnín a v blízkosti přehradní nádrže Fojtka. Obě nabízí hru na 18-ti jamkovém hřišti a služby na profesionální úrovni. Nevšední zážitek z hry přinese i malebné okolní prostředí.  

Z vodních sportů můžete vyzkoušet rafting na Kamenici.

Pobyt v autokempu je vhodnou příležitostí k návštěvě zámků Sychrov, Frýdlant a hradů Bezděz, Sloup, Kokořín.

Železniční společnost Tanvald provozuje jedinou ozubnicovou železnici a každoročně pořádá Nostalgické jízdy. Tyto vlaky jsou sestaveny z historických vozidel a průvodčí vlaků jsou oblečeni v historických uniformách.

Za příznivého počasí si můžete prohlédnout Liberec, Jizerské hory a okolí z ptačí perspektivy a získat tak ojedinělý zážitek z Vaší dovolené. Vyhlídkové lety nabízí letiště v Liberci. Milovníci dobrodružství si zde mohou dohodnout tandemový seskok padákem.

Autokemp má také výhodné postavení pro výlety do Polska Německa, díky nedalekým státním přechodům.

Např. v malebném německém městečku Jonsdorf, kam je to z hranic okolo deseti km, se nachází Motýlí dům. Tato fascinující zoologická a botanická expozice v podobě motýlího domu a domu plazů vás zavede do světa tropů. Už když otevřete dveře, hned okolo vás poletují motýli všech rozměrů, tvarů a barev, jaké jste si kdy dokázali představit. V Jonsdorfu můžete také nově navštít Dětský ráj – dětské hřiště pod jednou střechou, kde se všichni mohou vydovádět na obrovských klouzačkách, skákacích hradech, trampolínách, prolézačkách a  dalších atrakcích.